הזוכים הגדולים בפסטיבל ירושלים 2019

19/8/2019

 

הפסטיבל הבינלאומי, החוגג את שנתו ה-36, נפתח בקול תרועה עם הקרנת הסרט המדובר "פרזיטים" של הבמאי הקוריאני בונג ג'ון-הו (המארח, רכבת הקרח, אוקג'ה)

למעלה מ-200 סרטים מ-60 מדינות שונות הוקרנו בפסטיבל, ששיקפו את מיטב היבול השנתי הישראלי והבינלאומי.

גם השנה משך אליו הפסטיבל אוהבי קולנוע מכל רחבי הארץ, והרחיב את פעילותו מחוץ לסינמטק, עם הקרנות סרטים והופעות ברחבי העיר - בלב סמדר, במתחם יס פלאנט, בתיאטרון ירושלים, בגן הבונים ובמוקדים מקוריים נוספים.

 

בשבועות הקרובים נעלה למגזין הקולנוע המקוון שלנו, אדיסון, ראיונות מרתקים שערכנו בימי הפסטיבל עם אנשי מפתח בתעשייה הישראלית והעולמית, יש למה לחכות!

 

והנה רשימת הזוכות והזוכים בתחרויות השונות:

 

הסרט הישראלי העלילתי הטוב ביותר:

"עיניים שלי" ירון שני

 

הסרט התיעודי הטוב ביותר:

"מאה אחוז" רונן זרצקי ויעל קיפר

 

הסרט הבינלאומי הטוב ביותר:

"עלובי החיים" של הבמאי  לאדג' לי

 

פרס חג'ג' לקולנוע ישראלי באורך מלא - לסרט העלילתי הטוב ביותר באמצעות הקרן לירושלים:

"עיניים שלי" - ירון שני. מפיקים: סער יוגב, נעמי לבארי, מיכאל רויטר

 

פרס  GFWW לסרט הביכורים הטוב ביותר :

"נולדתי בירושלים ואני עדיין חי" - יוסי עטיה, דוד אופק

 

פרס Other Israel לסרט הטוב ביותר המאיר אוכלוסיות מיעוטים:

"פישטייל", במאי עמנואל מאייר מפיקים – עמנואל מאייר נועם פנחס

 

פרס דליה סיגן לתסריט:

"קצפת ודובדבנים" - גור בנטביץ' - מפיקים: גור בנטביץ' ורונן שגיא

 

פרס פרחי לשחקן הטוב ביותר:

 ערן נעים, עבור הופעתו בסרט "עיניים שלי"

 

פרס פרחי לשחקנית הטובה ביותר:

נעמה פרייס, עבור הופעתה בסרט: "אלוהי הפסנתר". במאי: איתי טל

 

פרס ע"ש אהרון עמנואל לצלם  הטוב ביותר:

לורן ברונה, עבור: "מאמי" בימוי: קרן ידעיה. מפיקים: מארק רוזנבאום, לאון ומשה אדרי, מיכאל רוזנבאום, יונתן רוזנבאום

 

פרס יורם גולן לעריכה:

בעז פרנקל. עבור: "ככה את אוהבת"  בימוי: לימור שמילה. מפיקים: חיליק מיכאלי, אברהם פרחי, תמי ליאון, משה אדרי וליאון אדרי

 

פרס ון ליר למוסיקה ל:

יוסי מר-חיים, אהוד בנאי, דודו טסה וניר מימון. עבור עבודת/ו בסרט: "מאמי" במאית: קרן ידעיה. מפיקים: מארק רוזנבאום, לאון ומשה אדרי, מיכאל רוזנבאום, יונתן רוזנבאום

 

פרס חביב הקהל:

"עיניים שלי"- ירון שני. מפיקים: סער יוגב, נעמי לבארי, מיכאל רויטמן

 

פרס ון-ליר לסרט התיעודי הטוב ביותר:

"מאה אחוז" במאים: רונן זרצקי ויעל קיפר מפיק: יעל קיפר

 

פרס ון-ליר לבימוי לסרט תיעודי:

 "פאראנו", במאי: אריאל סמל מפיקה: אריאל סמל, גיל בסרב, גידי דר, אבשלום חרובי, גרגורי בקרמן, ליאנה תומפסון, גבריאל פילמס

 

חביב הקהל לסרט תיעודי:

"פישטייל"- עמנואל מאייר.

 

פרס הקרן לירושלים לסרט הבינלאומי הטוב ביותר מוענק לסרט:

"עלובי החיים". במאי: לאדג' לי, מדינה: צרפת

 

פרס GWFF לסרט הביכורים הבינלאומי הטוב ביותר מוענק לסרט:

"יונק הדבש" במאי: קים בו- רה  מדינה: קוריאה הדרומית

 

פרס ון ליר לסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר:

"אשמינה" - דקל ברנסון

 

פרס ון ליר לסרט תיעודי קצר:

"תמונת ניצחון" - עדי משניות

 

ציון לשבח עלילתי:

שאדי סרור - "אוסלו"

 

פרס המיזם לקולנוע וטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים לסרט האנימציה הקצר הטוב ביותר:

"הדוב שאיתי "– דפנה אוודיש

 

פרס הקרן לירושלים:

"שפה מתה"- מיכל ברזיס ועודד בן נון (גרין פרודקשנס)

 

פרס נחמה רבלין ליוצר\ת בתחילת דרכו\ה באדיבות הקרן לירושלים:

מכולת - יובל שני (גאודמוס)

 

פרס ואוטר ברנדרכט- ליה ון ליר: 

כביש הסרגל - מיה דרייפוס (תותים)

 

פרס Cinalab:

מעין אנגלמן ואלירן פלד - להתאהב ברקס (אלדי פאי TLV)

 

פרס מטעם אולפני DB ואופוס:

שמואל ברו-אדיסיי ארץ חדשה (זד סרטים)

 

מענק הפקה מטעם קרן גשר:

 2:51 של מוריה גולדברג קורן. (Tom & Hani Animation)

 

מענק ציוד ופוסט מטעם מובי - מוביל ואולפני אדיט, מענק עידוד ופיתוח מקרן גשר-

התנין האחרון של ארז תדמור, תסריטאית נטע בררפאל (קאםבק סרטים)

 

מענק סאונד מטעם אולפני ג'אנגל סאונד ומענק פיתוח לעידוד המשך היצירה מטעם קרן גשר:

חוף הכלבים של אורית זמיר (הפקה גם סרטים)

 

פרס קאמינגס לסרט עלילתי:

תן לי חופש - קיריל מיכנובסקי, ארה"ב

 

פרס MKR לסרט תיעודי: 

משפחת חצות - לוק לורנטזן, מקסיקו

 

פרס ליה לסרט העוסק במורשת היהודית.

M - יולנד זאוברמן, צרפת

 

פרס אבנר שלו יו"ר יד ושם לסרט:

היימאט הוא חלל בזמן, תומאס הייסה, גרמניה, אוסטריה

 

פרס ע"ש ליה ון ליר, בתרומת רבקה סאקר לסרט הניסיוני הטוב ביותר:

חלומות על מקום אחר - נעמה שוחט

 

פרס קרן משפחת אוסטרובסקי:

פרהוד - יותם מנדה- לוי

ציון לשבח: סלוקי - ציון אברהם חזן

 

מענק אלכס ברנשטיין להפקת סרט גמר של סטודנט מצטיין

הסרט הזוכה במקום הראשון: בשני לא יצייצו הציפורים - טל כהן ממכללת תל חי

הסרט הזוכה במקום השני: חוקי הגולן - רון מור. בצלאל

 

תחרות היצירה הצעירה – פרס היצירה הצעירה לזכרו של של וים ון ליר באדיבות סינמטק ירושלים ודיגיטל ויז'ן

זוכה פרס ראשון בסרט עלילתי: "החנוכה הכי מדליק שהיה לי " – תיכון תלמה ילין גבעתיים

זוכה פרס ראשון סרט תיעודי: "הסיפור של אמיר" – אורט ע"ש רבין, גן יבנה

 

פרס שנטל אקרמן באדיבות קרן אוסטרובסקי:

היימאט הוא חלל בזמן - תומאס הייסה

 

ברכות חמות ליוצרות וליוצרים! נתראה בשנה הבאה

 

Please reload

כל הזכויות שמורות לאיגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים 2017

ליצירת קשר: jlmfilmguild@gmail.com