מכתב יו"ר איגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים שחר צפניה

יוצרי קולנוע וטלוויזיה ירושלמים יקרים.

במשך כשנתיים פועל איגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים, הועד המנהל, מנכ"ל האיגוד בנימין פרידנברג ואנוכי, במטרה לקדם את זכויות היוצרים הירושלמים מול כל הגופים הרלוונטיים, ממשרד התרבות דרך סינמטק ירושלים ופסטיבל הסרטים, עד עיריית ירושלים ועוד.

אחד הגופים החשובים בתחום בעיר, איתו במשך שנים היו ליוצרים ולאיגוד חילוקי דעות קשים בקשר לתמיכה בפרויקטים של יוצרים ירושלמים, הוא המיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים מיסודה של הרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י).

ובכן, אני שמח לבשר לכם שבפעם הראשונה מזה שנים אני אופטימי לגבי שינוי כיוון מהותי ומעשי מצד המיזם לקולנוע וטלוויזיה בנוגע לתמיכה ביוצרים ירושלמים.

לאחר כשנתיים של פעילות בלתי פוסקת של האיגוד ובמסגרת רצונו של המיזם לקדם יוצרים ירושלמים, הסכימו יו"ר האיגוד ומנהל המיזם לגבש מתווה חדש שיבטיח תמיכה משמעותית ועקבית בפרויקטים של יוצרי קולנוע וטלוויזיה ירושלמים בכל מסלולי התמיכה של המיזם, מתמיכה בהפקת סרט קולנוע, דרך תמיכה בסדרות טלוויזיה, סדרות רשת, אנימציה ועוד.

את המתווה שאנו מגבשים יציג מנהל המיזם, יורם הוניג, באירוע שיתקיים ביום שישי הקרוב ה- 26.10 בשעה 12 בצהריים בסינמטק ירושלים באולם מס' 4 ובמרפסת שליד האולם.

גם אני אשא במעמד זה דברים, בזכות המתווה בפרט ובזכות שיתופי הפעולה עם הגורמים הרלוונטיים לקידום הזכויות של יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים בכלל.

אני מבקש באופן אישי לעשות כל מאמץ להגיע לאירוע.

אני מאמין שאם אנחנו רוצים ודורשים הישגים לעצמנו אנחנו צריכים גם להראות נכונות להגיע לאירועים שמיועדים במיוחד לנו.

אשמח לראותכם.

שחר צפניה

יו"ר איגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים