פרס ליוצר ירושלמי על תרומה לתעשיית הקולנוע ולחיי התרבות בעיר הוענק לבמאי וליוצר רון חבילי

ו

ביוזמת האיגוד, מדי שנה מעניק המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ירושלים פרס כספי ליוצרים ירושלמים במסגרת טקס הפרסים של פסטיבל הקולנוע. בועדת הפרס חברים: מנהל המיזם יורם הוניג, מנהלת הפסטיבל ד"ר נועה רגב ויו"ר האיגוד בנימין פרידנברג.

נימוקי הפרס:

על סרטיו הייחודיים עטורי הפרסים "שברי תמונות – ירושלים" ו"פוטוסי" (POTOSI) אשר אותם ביים, צילם וערך ביד אמן ליצירות תיעודיות יוצאות דופן. על מכלול יצירתו כאמן ויזואלי בתחום הקולנוע והצילום המתעד את ירושלים ואת אנשיה למעלה מארבעה עשורים, מנקודת מבט אישית, הומאנית ופלורליסטית אשר חוצה תרבויות ודתות, ממוטטת דעות קדומות על האחר והשונה, ויוצרת מיתוסים חדשים ומקוריים על ייצוג העיר ותושביה. סרטיו הם מסע קולנועי בזמן ומרחב המלאים תמיד ברוח אנושית גדולה ומשתפים בנדיבות את בני משפחתו של הבמאי, כמו גם את הצופים, בתהליך של יצירה והרכבה. בכנות, ברגישות, עם אהבה גדולה לתרבות הקולנוע ולמסורת האמנותית של צילום בפילם.

על היותו מורה דרך לדורות רבים ויוצר קולנוע המחויב למקום בו הוא פועל, אשר לוחם לא רק למען הקולנוע והאמנויות בעיר, אלא גם למען שימור של אתרים היסטוריים בירושלים בכלל ובשכונת עין כרם בפרט, בראייה הוליסטית התורמת תדיר לשימור הזיכרון ההיסטורי של אמנות, מקום ואדם באשר הם.

מזל טוב רון!

(תמונות באדיבות משפחת חביליו)