סרטי אנימציה על בנייני ירושלים

בזמן שבתי הקולנוע עדיין סגורים לקהל, אנחנו באיגוד ממשיכים ליזום ולחשוב על רעיונות חדשים שיקרבו את הקולנוע אליכם, גם דרך פלטפורמת הסטרימינג החדשה והמהממת שלנו - CLOSEUP JLM, שמביאה את סרטי חברות וחברי האיגוד לתוך הבית שלכם.

וגם דרך היוזמה הזאת, שאנחנו גאים לחלוק איתכם את התיעוד שלה - הקרנות חוצות של סרטי אנימציה על בניינים בירושלים.

כן כן, לא מאמינים? צאו לשטוף עיניכם בפלא: מראשון ועד חמישי, בניין העירייה בכיכר צה"ל מתלבש יפה ומתעטף בשבעה סרטי אנימציה קסומים, מאת יוצרות ויוצרים ירושלמים. הסרטים מוקרנים בלופ לאורך הערב, בין השעות 20:30 ועד 00:00

עיר, אורבניות וירושלים נוכחות בדרכים שונות בכל אחד מהסרטים, לכן זה טבעי ומרגש שהם נוכחים בעצמם במרחב הציבורי בעיר. ואתם כמובן מוזמנים לנכוח גם כן. הנני כאן!

שמות הסרטים המשתתפים:

Migraot, תשריט, Poet tree, הרכבת של מגריט, 6:6, מה הקשר בין בניין לספינה, תאים רדומים

הסרטים זמינים לצפייה גם בספריית CLOSEUP JLM, שתישאר איתנו עוד הרבה אחרי הקורונה 🙂

תודה לעיריית ירושלים על התמיכה, לרחל צבעוני מנהלת המחלקה לתיאטרון, לעידו לויט מנהל מרחב יצירתי בחברת עדן, ובראש ובראשונה ליוצרות וליוצרים המוכשרים – איתי עקירב, טל קנטור, יהלי הרבט, דניאלה קופלר. חלק מהסרטים הופקו במחלקה (המופלאה!) לאמנויות המסך בצלאל, אז תודה לך אקדמיה ירושלמית לאמנות אהובה ומוכשרת.

תודה לדור פזואלו ואבי סימן טוב על הצילומים היפיםיפים שפרסמנו כאן ולאריק פוטרמן מ"אור גנוז" על ההתאמה ההיסטרית של הסרטים להקרנה על הבניין.