ברכות לענת צוריה!

הבמאית ענת צוריה היא זוכת הפרס ליוצרת ירושלמית במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים 2020! אנחנו גאות וגאים במתן הפרס לחברת האיגוד ענת צוריה, ילידת ירושלים, בה היא יוצרת ופועלת מזה שלושה עשורים.

הפרס מוענק מדי שנה ליוצרת או יוצר קולנוע ירושלמיים על מכלול עבודתם, בהחלטה משותפת של הנהלות האיגוד, הפסטיבל והמיזם לקולנוע ולטלוויזיה ירושלים אשר תורם את כספי הפרס.


ענת למדה ציור במדרשה לאמנות בית ברל וקולנוע בבית הספר מעלה. סרטיה החלוציים בתוכן ובצורה עוסקים בנושאי טאבו חברתיים המעוררים דיון ומעודדים לפעולה ושינוי.

ענת זכתה בפרסים בפסטיבלים בינלאומים רבים כמו הוט דוקס, ימאגטא ופיפה וכן בפרס הליגיון הצרפתי לתרבות על טרילוגיית הסרטים: טהורה, מקודשת וסוררת. לאחר שזכתה בפרס ראשון בפסטיבל חיפה על סרטה 'השיעור' קיבלה את פרס לנדאו על יצירתה. ב-2017 ביימה יחד עם שירה קלרה וינטר את הסרט 'ידיד נפש', שזכה בפרס הראשון בפסטיבל ירושלים ובציון לשבח בפסטיבל cph:dox קופנהגן. ב-2018 יצא סרטן 'חוקרת' על דיכוי כלכלי של נשים וילדים.

ענת צוריה שיתפה פעולה פעמים רבות עם המפיקה סיגל לנדסברג והצלם דרור לבנדיגר, גם הם חברי האיגוד. מאחורי הקלעים, בזמן שהמצלמה כבויה, ענת מסייעת ליוצרות ויוצרים בירושלים ומחוצה לה ופעילה למען זכויותיהן של נשים וילדיהן.


מזל טוב ענת! כן יירבו!

תמונה: אמיל סלמן